سلام

من نمی دونستم که این سوال رو کجا مطرح کنم و دوست دارم که افراد متخصص پاسخ بدهند وخواهش می کنم جواب بدید.

من می خوام یک پمپ آب بخرم برای اب آشامیدنی. این پمپ ها دو نوع پروانه دارند یکی نوریل و یکی برنجی.

حالا سوالم اینه که آلیاژ نوریل که یک پلاستیک فشرده است از نظر سازمان های جهانی تضمین شده است که در طولانی مدت سرطان زا و غیر بهداشتی نیست. چون بعضی ها جاها خوندم که ممکنه چیزی به نام کادمیوم (نمی دونم چیه) با رنگدانه های زرد ازشون به وجود بیاد که سرطان زاست که این نوع پروانه های برای مثلا روغن مناسب نیستند.

من فقط می خوام یک تاییدیه علمی و درست بیارید که سازمان های جهانی این نوع پلاستیک رو صددرصد تضمین کرده باشن که خیالم راحت باشه.

پروانه بعضی از پمپ ها بالکیت هستش که چیزی دربارش نمی دونم.

الان تفاوت پمپی که من می خوام بخرم 300 هزار تومنه. اگه نوریل باشه 300 هزار تومن ارزونتره ولی برنجی 300 هزار تومن گرونتره. ولی اگه نوریل ممکنه سلامتی خانوادم رو به خطر میندازه که بحث فرق می کنه.

سوال دیگم اینه که اگه به فرض پروانه نوریل گرفتم بعد از چه مدتی باید این پروانه رو عوض کنم که مثلا پلیمری ازش آزاد نشه و ایمین باشه و نشانه های خرابیش چیه. چون پمپ رو نمی تونم باز کنم احتمال داره که این خرابی یا پلیمرهای جدا شده در اب دیده بشن.

لطفا راهنمایی علمی کنید.

ممنونم از همه شما متخصص های گرامی